הערה לסדר: איך לדבר על הטרדות רחוב ולהישאר בחיים

התגובות לדיווח של אתמול הדרדרו, לצערנו, להחלפת עלבונות אשר אינה מועילה לאף אחד ואחת באופן אישי, או למטרת האתר באופן ציבורי.

הסיבה שאפשרנו לדיון להמשיך ולהתקיים גם כשאופן ההתבטאות גלש להתקפות אישיות והאשמות כלפי א/נשים המבוססות בעיקר על מגדרן/ם, היא שאנו רואות את עצם הדיון בנושא חשוב לכשעצמו. אנחנו מודעות לכך שקשה מאוד לדבר על נושאים רגישים או “אזורים אפורים” כהטרדות ומגדר, ואנחנו מברכות על הנשים והאנשים שהחליטו לדבר על נושאים אלו בכל-זאת ומחזקות את ידיהן וידיהם. עם זאת, אופן ההתנסחות של חלק נכבד מן המגיבות והמגיבים פעל כבומרנג, וזה נטרל כל השפעה שהיתה יכולה להיות לדיון בנושא מלכתחילה. בסופו של דבר, הכבוד שאנו מבקשים ומבקשות לקבל ברחוב הוא גם הכבוד שאנו צריכים לתת בעצמנו: גם ברחוב, וגם באתר זה. כשתוקפים אותנו על בסיס מגדר באינטרנט, זוהי תקיפה מהסוג שאנחנו רגילות ורגילים אליו, גם כשאין גוף פיזי לתקוף.

לכן, הוחלט אתמול שלא לאפשר יותר לדיונים להגיע להאשמות והתקפות, גם בשם הדיון הכללי שאנו רוצות ורוצים בו, וחשוב כל-כך. הדיון של אתמול ישאר על כנו, אך לא יתאפשרו תגובות חדשות אליו באופן פרטני, אלא רק בהתייחס לדיווח עצמו. אנחנו גם מבקשות להימנע בדיונים עתידיים משמות גנאי ולהשתמש בלשון תקינה כלפי קבוצות אוכולוסייה שונות, גם אם זו רק “דוגמא”. מאחורי כל דוגמא, כל קללה וכל מסך מחשב ישנו אדם, וכולנו צריכות וצריכים להרגיש בנוח כדי להמשיך ולדבר על הטרדות רחוב באופן שיוביל לשינוי המצב הקיים – גם הצד שאת או אתה מתווכחים עמה או עמו. עצם הויכוח, לכשעצמו, אינו התקפה או הזמנה להתקפה.

תנו לאחרים את הכבוד שאתם דורשים לעצמכם ומעצמכן, צעקה אחר צעקה.

תגובה אחת על "

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *