“זה אמיתי?”

אני לא טרנס ולא טרנסית. אבל הרבה אנשים טועים לחשוב שאני אחת. בסך הכל החלטתי לא להוריד שיער משום חלק בגופי, ולהיראות כמו שאני נראית, עם הבלבול המגדרי שזה יוצר.

אני עוברת המון הטרדות רחוב. חלקן ההטרדות המיניות ה”רגילות” שנשים חוות (אולי רגילות כי זה כל כך שגרתי, אבל אי אפשר להתרגל לזה), וחלקן הטרדות שחברים וחברות בקהילה הטרנסג’נדרית מכירים היטב.

“את/ה בן או בת?”, “מה את?”. כמעט כל פעם שאני הולכת ברחוב. מרגישה איך מודדים את גופי, בוחנים אותי, מנסים להתמקד ולהבין אם השדיים שלי אמיתיים או לא, אם מצליחים לראות בליטה במכנסיים או החצאית שאני לובשת, אם שיער הפנים שלי נראה אמיתי.

וחלק מההטרדות פולשניות אפילו יותר.

לפני כמה חודשים. ירדתי מהאופניים מתחת לבית שלי. סתם צהריים של יום רגיל. חבורת נערים/ילדים היתה שם. ראיתי אותם מסתכלים עליי בזמן שקשרתי את האופניים. שמעתי אותם מתלחששים “זה אמיתי?”, “ראית אותה?”, “קוקסינל”. ניסיתי לסיים מהר ולעלות הביתה. אחד מהם הוציא את מצלמת הסלולרי שלו וניסה לצלם אותי. התעצבנתי. צעקתי עליו שלא יעז לצלם אותי. הוא ושאר הנערים התרחקו בבהלה וברחו כשהמשכתי לצעוק עליהם. חזרתי הביתה והרגשתי כל כך חשופה ופגיעה. בקושי הצלחתי לצאת שוב. שעה אחר כך כבר הייתי בעבודה, מתכוננת לקבל להדרכה קבוצה חדשה של אנשים שייבחנו אותי באותם המבטים.

אני כבר לא יודעת איך זה ללכת ברחוב, לראות אנשים בלי התגובות האלו. לא זוכרת איך התחושה של פשוט לעבור.

נשלח על-ידי אנונימית

לציון יום הזיכרון לטרנסג’נדרים ולטרנסג’נדריות בעשרים בנובמבר, ‘הכצעקתה’ מייחדת את הבמה הוירטואלית לדיווחים של חברי קהילת הלטהב”ק בכלל וחברי הקהילה הטרנסית בפרט. אתם, אתן, ואתם/ן מוזמנים, מוזמנות ומוזמנות/ים לשלוח אלינו דיווחים נוספים.

התגובה של ל "

 1. מזדהה.
  אני גם לא טרנסית, בסה”כ הסתפרתי קצר, כנראה שזה , בתוספת לנשיות שלי, סיפק מספיק סיבות לשכבה שלי, בעיקר בנים, אבל היו גם בנות, להיטפל אליי ולמיניות שלי.
  “הי מורה (כינוי שדבק בי בגלל נימוס, ומראה קצת יותר בוגר) החלטת להפוך לבן?”
  “גבר זוז קצת… אה סליחה (בוהה בי) את בת”

 2. הי אנונימי/ת,
  רציתי לומר תודה ששיתפת.
  חבר קרוב שלי הותקף על רקע דומה לפני כשנה, הוא לא ממש מדבר על זה אבל אני זוכרת איך הוא נראה והתנהג אח”כ וכל פעם שאני נזכרת זה מכאיב לי. כשאנחנו הולכים ביחד אני מרגישה את המבטים (במקרה הטוב) שמופנים אליו וגם זה מרגיז אותי ומעציב אותי.
  תהיי חזקה, תהיי את-עצמך. תשמרי על עצמך עד כמה שניתן.

 3. שולחת לך חיבוק גדול. יש הרבה אנשים חסרי רגישות בעולם וטיפשים שלא טורחים לחשוב לפני שהם מדברים או לשאול את עצמם שאלות לגבי דברים והסיבות/משמעות שלהם.

  מזדהה איתך מאוד ומאחלת לך למצוא את הדרך להתמודד מבלי להפגע.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *