הפגישה המשיכה כאילו כלום לא קרה

אני מעצבת פנים במקצועי. לפני כשנה הייתי בפגישת-פיקוח באתר בניה. הפגישה נקבעה עם החשמלאי והמפקח. בעודנו עוברים על כמה מחדלים שיש לתקן, הגיע הקבלן הראשי של הבניין. הוא הצטרף לפגישה. ציינתי את העובדה שיש רטיבות רצינית שחוצה את כל תקרת חדר המגורים. ללא כל התראה, הקבלן התחיל לספר בדיחה גסה, אשר עיקרה – רטיבות איבר מינה של אישה. לרגע הייתי המומה. התעשתתי והתחלתי לצרוח עליו: איך הוא מעז לדבר ככה לידי, את דברי הבלע האלו שיספר בבית, שוביניסט דוחה ומגעיל, ושיעוף מהפגישה ועכשיו. הקבלן לא הבין מה אני רוצה ממנו ומה אני עושה מזה סיפור. היתה  שתיקה רועמת מצד שני המשתתפים האחרים בפגישה. לבסוף הוא יצא, והפגישה המשיכה כאילו כלום לא קרה. הרגשתי נורא.

נשלח על ידי קרן שלום

התגובה של ל "

  1. צר לי שאת זאת שיצאה עם תחושה לא נעימה.
    אחרי דיבורים כאלה, מגיע לו להרגיש רע עם עצמו.
    כל הכבוד לך על התגובה!

  2. יצור עלוב. לא יצא לי לחשוב על הקושי הנוסף של אישה עצמאית או מטריד עצמאי, כשאין כתובת ברורה להתלונן אליה במקום העבודה.
    הייתי רוצה שיהיה לזה פתרון כי התחושה שלי באירועים כאלה היא שמסווגים את זה כרגישות אישית שלי, שלי לא נעים לשמוע בדיחות סקסיסטיות, כי לי אין חוש הומור, במקום שהחלאה יקבל הסבר מהמעסיק שלו שמה שהוא עשה זו הטרדה מינית (סביבה אחושילינג עויינת) ושהבריונות שלו מסכנת את הפרנסה שלו.
    אם הכתובת היחידה היא המשטרה, אולי שווה לפתוח מאגר מידע על בעלי עסק עצמאים שהטרידו מינית על מנת שנוכל להמנע מלהשתמש בשירותיהם.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *