לא ציפיתי לזה ממישהו שאני מכירה

הערב חיפשתי מונית בר”ג.
עצר לידי נהג מתחנת מוניות בגבעתיים שדווקא הכרתי ולמרות שהיו לו נוסעות הציע לי להצטרף. בד”כ אני לא יושבת ליד הנהג לאחר ניסיון עבר עגום אבל – היי, זה מישהו שאני מכירה, לא? אני לא יודעת, אחרי כל כך הרבה פעמים שזה קרה כנראה הייתי צריכה להבין שאין אף אחד שהוא “בטוח” אבל משהו בי נשאר תמים, טיפש.
כשהנוסעות האחרות ירדו אפילו המלצתי להן על הנהג. אבל כשרציתי לעבור אחורה אחרי שהן יצאו הוא לא הסכים לתת לי. אמרתי לו שהקביים מפריעות לי ושאני עוברת אחורה. “אין בעיה, מתוקה” הוא אומר לי ושולח יד שמשתפשפת בישבן, ומעביר אותה עד למטה ונוגעת ברגליים, להזיז את הכיסא אחורה.
“שיהיה לך יותר נוח – נשים את המשענת לאחור” הוא אומר ושוב שולח יד מעבר לחזה שלי, בלי לטרוח אפילו להעמיד פנים שהוא לא נוגע ונשען עלי כדי להגיע לידית שליד הדלת שלי. באותו רגע אמרתי שאני חייבת להתקשר לאחותי להודיע לה שאני בקרוב בבית – אולי אני פחדנית ואולי זהירה בגלל שאני נכה, אבל לא חשבתי שאני אוכל להצליח לצאת מהמונית בלי שהוא ייתפוס אותי ולא את האומץ להגיד לו להפסיק.
את התיק השארתי כמגן ביני לבינו, מחובק על ידי לכל שאר הנסיעה והוא לא הפסיק להגיד כמה יפה אני נראית ועוד הערות פחות נעימות. בסוף לא הסכים שאצא בלי שאתן לו את מספר הטלפון שלי (שהוחלף בינתיים) והבטיח שיתקשר “לשעשע” אותי.
המלצה כללית – אם אתן יכולות, אל תשבו ליד הנהג, לא במוניות ולא בטרמפים! אני יודעת שאחרי כל-כך הרבה פעמים שזה קרה הייתי צריכה להשתמש בראש שלי ולהבין שלא לעלות בכלל ככה שאולי זו גם אשמתי, אבל לא ציפיתי לזה ממישהו שאני מכירה.

נשלח על ידי ורד

התגובה של ל "

 1. זו ממש ממש לא אשמתך!!!!!!! הוא פשוט חרא של בנאדם. וזה שאנחנו ממשיכות להאמין שיש עוד גברים שאפשר לסמוך עליהם לא עושה אותנו תמימות, רק עושה אותם יותר חארות.

 2. תודה, אבל קשה לי להאמין לזה…
  בהתחלה גם אני חשבתי כמוך וגם כתבתי את זה בתגובה לכמה פוסטים, אבל כנראה בכל זאת יש איתי איזו בעיה אם זה קורה כל-כך הרבה פעמים…

 3. מסכים עם מיכל, זה לא אשמתך. ואחזק את דבריה, לסמוך על אחרים זה לא תמימות. אחרי הכל, זה לא כולם שככה.

  מה שמעניין זה שמנסיון שהיה לי דווקא למדתי להקפיד בטרמפים לשבת מלפנים, כדי שיהיה אפשר להתגונן מנסיונות חטיפה.

 4. ורד יקרה,
  נכון, ישבת במושב הקדמי, סמכת על מישהו שאת מכירה וגילית שבהחלט לא יכולת לסמוך עליו.
  אבל אני חושבת שמקריאה כאן אני לפחות למדה שזה לא רק לך שזה קורה כל הזמן. חלק מהנשים פה מדברות על “מעטה חיצוני” של קשיחות, על מגננה תמידית, ולצערי הרב גם נשים אלו מגיעות לכאן לספר על מטרידים כאלה ואחרים.
  כך שנראה לי שהבעיה היא המטרידים, והקונטקסט החברתי שבו ההטרדות מתאפשרות.
  מקווה שלא תצטרכי להתמודד עם זה שוב,
  אלה

 5. מסכימה עם המגיבים כאן.
  ורד יקרה, אנחנו נוטים יותר מדי להאשים את עצמנו.
  האשמה העיקרית מוטלת על המטרידים ועל החברה השוביניסטית והפטריאכלית שגדלה כאלה חלאות שמרשים לעצמם לנצל את הכוח שלהם לרעה.
  לרבות ורבים אחרים ההטרדות חוזרות הרבה פעמים, אלי תוצאה של חוסר מזל.
  את לא אשמה! זה טוב לסמוך על אנשים ולבטוח בהם,אבל לצערנו, עם התנהגות של אנשים כמותו, אין לנו יותר מדי אפשרויות להשתמש בה.

 6. תודה לכולן(ם) על התגובות המחזקות!
  מקווה שאף אחת או אחד לא יצטרך להתמודד במצבים כאלה!

 7. כל הכבוד לכן
  איזה אתר חשוב
  וכמה חשוב לשנות את מודעות הנשים והגברים לגבי תופעה שאין אישה שלא זוכה להכירה.

  אהיה מוכנה לתרגם במדת הצורך מאנגלית וספרדית לעברית

  ל

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *